Bohaterowie

Elena Gilbert jest człowiekiem urodzonym 22 czerwca 1992 roku, ma młodszego brata Jeremy'ego. Była radosną i popularną dziewczyną, ale jej nastawienie do życia zmieniło się, gdy straciła rodziców. Spotyka się ze Stefanem, ale nie wie czym są tajemniczy bracia.

Stefan Salvatore jest wampirem urodzonym 5 listopada 1847 roku. Wraca do rodzinnego Mystic Falls i spotyka Elenę, która wygląda jak dawna ukochana braci Salvatore. Pije tylko zwierzęcą krew, ponieważ ma zbyt duże wyrzuty sumienia po pożywieniu się ludzką krwią i traci kontrolę.


 Damon Salvatore jest wampirem urodzonym 28 czerwca 1840 roku, jest starszym bratem Stefana. Traktuje zabijanie ludzi i żywienie się nimi jak hobby. Sarkastyczny i złośliwy, jednak ma w sobie coś, co przyciąga do niego płeć przeciwną.


Caroline Forbes jest młodym wampirem, urodziła się w październiku 1992 roku. Jest jedną z najlepszych przyjaciół Eleny. Należy do osób bardzo pozytywnych i ambitnych. Lubi rywalizację, jest uparta, czym denerwuje swoich przyjaciół.


Bonnie Bennett jest czarownicą, urodziła się w marcu 1992 roku. Nie wie o swoich mocach, ale czasami ma wizje. Jest najlepszą przyjaciółką Eleny i Caroline. Zwykle jest osobą spokojną, ale gdy ktoś ją zdenerwuje potrafi być stanowcza.


Jeremy Gilbert jest człowiekiem urodzonym 13 października 1993 roku. Młodszy brat Eleny, spotyka się z Vicky Donovan i ślepo za nią podąża. Jest wrażliwy, ale nie chce tego po sobie pokazać.Matt Donovan jest człowiekiem i urodził się 21 lutego 1992 roku. Najlepszy przyjaciel Eleny, który czuje do niej coś więcej, a dziewczyna traktuje go bardziej jak brata. Jest miły i uprzejmy.


Jenna Sommers urodzona 12 lipca 1980 roku, człowiek, siostra matki Eleny i Jeremy'ego. Zaopiekowała się rodzeństwem po tragicznej śmierci Gilbertów. Jest niedojrzała jak na swój wiek.

Alaric Saltzman urodził się 4 lutego 1976 roku, jest człowiekiem i uczy historii w Mystic Falls High School. Jest wyluzowany, jego ulubionym trunkiem jest bourbon, którego nadużywa.


Klaus Mikaelson urodził się w X wieku, jest pierwotną hybrydą. Chce stworzyć swoją armię, ale do tego potrzebuje krwi sobowtórów. Jest uprzejmy, ale do czasu, dla swoich ofiar bezwzględny.

3 komentarze:

 1. Czy Bonnie i Damon będą razem?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie rozumiem skąd to pytanie.
  Raczej nie przewiduję takiego połączenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiesz co? Elena ma w ten sam dzien urodziny co ja hahaha ;D

  OdpowiedzUsuń